Już dziś spotkanie z Profesorem Grzegorzem W. Kołodko w Galerii Kapitańskiej!

10 maja bieżącego roku w Galerii Kapitańskiej miedzy 17:00 a 19:00 odbędzie się spotkanie z profesorem Grzegorzem Kołodko. W jego trakcie Pan profesor wypowie się na tematy bieżące, oraz zaprezentuje swoją najnowszą książkę – „Świat w matni. Czwarta część trylogii”, przez cały czas będzie można także podziwiać zdjęcia z wystawy „Next Generation” wykonane przez naszego gościa w ponad 30 krajach.

Publikacja profesora to nieoczywiste spojrzenie na dzisiejszy świat, połączony z analizą i poszukiwaniem pytań na liczne pytania, które zadaje sobie coraz więcej osób. Pozwala ona w nowy sposób spojrzeć na zagadnienia dotyczące gospodarki i jej otoczenia.

​Fotografie prezentują barwną wielokulturowość współczesnego świata, skupiającą się na młodym pokoleniu, które będzie ten świat kształtować już za parę lat. Zachęcają do bliższego poznawania innych, otwarcia na ludzi oraz tolerancji.

W trakcie wydarzenia będzie również można zapoznać się z najnowszą inicjatywą Fundacji Kreator Wiedzy – klubikiem dla dzieci z Ukrainy, dzięki czemu Ukrainki, które w ostatnim czasie przybyły do naszego kraju będą mogły podjąć pracę, a ich dzieci będą miały zapewnioną profesjonalną opiekę. Ponadto organizowana będzie pomoc w znalezieniu zawodu, co wpłynie pozytywnie na gospodarkękraju, jak i kondycję finansową wielu rodzin.